Ana Sayfa Fena Video 20 Ailenin Reddettiği Down Sendromlu Çocuğu Evlat Edindi

20 Ailenin Reddettiği Down Sendromlu Çocuğu Evlat Edindi

20 Ailenin Reddettiği Down Sendromlu Kız Çocuğunu Evlat Edinen Bekar Baba

Önce annesi, ardından evlat edinme sırasındaki 20 aile onu istemedi, Down sendromlu küçük kızın kaderi bekar baba Luca Trapanese ile değişti.

Alba’nın hayatı o daha 13 günlükken değişti. Down sendromlu olarak dünyaya gelen küçük kız annesi tarafından istenmediği için İtalya’da bir bakım evine yerleştirildi. Evlat edinmek için sırada bekleyen 20 ailenin Alba’yı evlat edinmek istemedi. Ancak yasaların izin vermemesine rağmen Alba, 41 yaşındaki bekar baba Luca Trapnese’ye evlatlık olarak verildi. Yapılan bu istisna hem Luca’nın hem de Alba’nın hayatını değiştirdi.

Alba, 2017 yılında bakım evine bırakıldığında henüz 13 günlüktü.

Down sendromlu bir bebek olarak dünyaya gelen Alba sorumluluğunu almak istemeyen annesi tarafından tabiri caiz ise daha el kadar bir bebekken terk edildi. Bakım evi, özel ihtiyaçları olan ve bakıma muhtaç bu bebek için derhal uygun bir aile aramaya başladı.

Ancak Down sendromlu olduğu için kimse Alba’yı evlatlık olarak almak istemedi. Sırada bekleyen 20 aile de Alba’nın ailesi olmayı reddetti.  41 yaşındaki Luca Trapanese Alba’nın babası olmak için girişimde bulundu.

Luca özel bakım gereksinimleri olan insanlara hizmet veren bir merkezde çalışıyor ve uzun zamandır baba olmak istiyor. Alba’yı görünce onun babası olmak istediğini hemen anlıyor.

Ancak önlerinde bir engel var, İtalyan yasaları bekar insanların evlatlık edinmesine izin vermiyor.

Bu kural halihazırda 20 aile tarafından reddedilmiş olan ve özel ihtiyaçları olan Alba için esnetiliyor ve Alba ile Luca’nın yolculuğu başlıyor.

Luca, “Alba ile benim durumum çok özel çünkü biz, aile olmak, babalık, evlat edinme gibi konularda birçok kalıbı yıktık”

İtalyan yasalarına göre evlat edinme için uygun olmamasına rağmen Alba’yı evlat edinme konusunda ısrarcı olması sayesinde şimdi baba ve kızın harika ve mutlu bir hayatı var.

Alba, yeri geldiğinde oldukça inatçı olabilen kararlı bir çocuk. Bütün çocuklar gibi oyun oynamayı ve dans etmeyi çok seviyor, diğer insanlarla vakit geçirmeye de bayılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

Babalar Ve Kızları Bale Dersinde

Dans etmeyi öğrenen çocuklar çok güzel ancak çocukları ile dans etmeyi öğrenen bir grup baba çok daha güzel. Bu yeni video babaların neden bale...

Minik Fare Yaşlı Adama Yardım Ediyor

İngiltere'de 72 yaşındaki emekli bir adam küçük bir farenin aletlerini topladığını fark etti ancak kimse ona inanmadı. Bu yüzden olanları kaydetmeye karar verdi ve...
video

Bayrampaşa’da Güpegündüz Gerçekleşen Banka Soygununu Vatandaş Çelme Takarak Durdurdu!

İstanbul Bayrampaşa'da gün ortasında bir banka soyuldu. Soyguncu kaçmaya çalışırken çevredekiler tarafından yakalandı. O anlarda kameralar da kayıttaydı. 24 yaşındaki soyguncu gözaltına alındı. Bayrampaşa’da bir...
video

Virajı Dönemeyen Otomobil, TIR’ı Köprüden Attı

Slovenya’da viraja hızlı giren otomobil, sağ şeritteki TIR’a çarptı. Çarpmanın etkisiyle yağmurdan ıslanmış yolda kontrolden çıkan TIR, yan yatarak köprüden aşağıda düştü. Otomobil ve...
video

Evlenmeden Önce Partnerinizin Makyajsız Halini Görün!

İnternette moda olan değişim makyajları adeta kadınları reaksiyona uğratıyor. Dünyanın konuştuğu makyaj videosu.   Evlenmemiş ve henüz evlenme aşamasında olan erkeklere uyarımızdır: Partnerinizin makyajsız halinini görmeden...