Ana Sayfa Fena Video Çin'in Wuhan Şehrinde Yaşayan Türk, Wuhan'da Olanları Anlattı!

Çin’in Wuhan Şehrinde Yaşayan Türk, Wuhan’da Olanları Anlattı!

Tüm dünyayı tehdit eden Corona virüsü salgınının yayıldığı Çin’in Wuhan şehrinde yaşayan bir Türk, orada olanları anlattı.

Corona Virüsünün Yayıldığı Çin’in Wuhan Şehrinde Yaşayan Türk, Wuhan’da Olanları Anlattı!

Bulaştığı kişilerde akciğer rahatsızlıklarına yol açan virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise her geçen gün artıyor.  Çarşamba 9 olan ölü sayısı 24 saatte neredeyse iki katına çıkarak 17’ye yükseldi.

Çin’in Wuhan kentinde halen tanımlanamayan fakat Corona virüsü olduğundan şüphelenen virüs dünya çapında paniğe yol açtı. Bulaştığı kişilerde akciğer rahatsızlıklarına yol açan virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise her geçen gün artıyor.

Çarşamba 9 olan ölü sayısı 24 saatte neredeyse iki katına çıkarak 17’ye yükseldi. Bölgede toplu ulaşımın durdurulduğu, bir sonraki emre kadar sokağa çıkılmamasının talep edildiği Wuhan’da, Wuhan Üniversitesi’ndeki Türk vatandaşı Meltem Soylu, CNN TÜRK canlı yayınında yaşananları anlattı.

Çin’deki gizemli virüsün ilk ortaya çıktığı Wuhan’da vaka ve ölü sayısı her geçen gün artıyor.

Bölgede ölümlerin azalması adına Çin yönetimi de birtakım önlemler aldı. Bölgede toplu ulaşımın durdurulduğu, bir sonraki emre kadar sokağa çıkılmamasının talep edildiği Wuhan Üniversitesi’nde yaşayan Türk vatandaşı Meltem Soylu, CNN TÜRK canlı yayınında yaşananları anlattı.

İşte Soylu’nun açıklamaları ve Wuhan‘daki son durum:

“Biz üniversite içerisinde 3 Türk öğrenci olarak buradayız. Diğer öğrenciler ülkelerine döndüler. Okulumuzun girişlerinde sürekli olarak ateş ölçerler ile kontrol ediliyoruz. Ama şu anda hiçbir sorunlu, hastalıklı vaka yaşanmadı.

Wuhan’da bildiğiniz üzere tren yolculukları, şehir içi hatlar, ulaşım hatları, uçuşlar iptal edildi ve resmen karantina bölgesindeyiz. Burada ölü sayısı 17 iken sabah saatlerinde 19’a yükseldi ve hasta sayısı 500’ün üzerinde olarak açıklandı. Bu hastalar ayrı olarak tek bir hastaneye transfer ediliyor. Bu şekilde kontrol edilmeye çalışılıyor. Bu virüs yeni bir tür olduğu için ve ölümcül SARS’ın mutasyona uğramış bir türü olduğu düşünüldüğü için önlem alınmaya çalışılıyor.

Üniversiteden çıkmamamız isteniyor bizden. 7 gün boyunca kaldığımız yurttan çıkmayacağız. Sokakta ise insanlar birbirlerine yaklaşmaya korkuyorlar. Daha çok markette alışveriş yapıp stoklamakla meşguller. Alışverişin ardından da iletişim kurmadan arabalarıyla hızlıca evlerine gidiyorlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

video

Akülü Sandalye Almak İçin Trafik Işıklarında Su Satan Engelli Sürpriz

Akülü Sandalye Alabilmek İçin Trafik Işıklarında Su Satan Engelli Adama Yardım Elini Uzatan Güzel İnsanlar! Trafik ışıklarında duran araçlara su satan ve kazandığı parayı da...
video

Defne Samyeli’den Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya Aşkına Yorum!

Defne Samyeli sessizliğini bozdu... Cem Yılmaz - Serenay Sarıkaya aşkına ilk yorum... Atina kaçamağı ile belgelenen Serenay Sarıkaya - Cem Yılmaz ilişkisine eski sevgili...
video

Okulda ‘Yalan Haber’ Eğitimine Başlandı

Almanya'da bir okulda "yalan haber" eğitimine başlandı... Çocuklar küçük yaşta internetteki yalan içerikleri ayırt etmeyi öğreniyor. Bir araştırmaya göre, ülkede her 10 öğrenciden yalnızca biri...
video

Gelini Ağlatan Müthiş Haka Dansı Performansı…

Aaliya ve Benjamin Armstrong'un düğünlerinde, Benjamin'in sağdıçları tarafından organize edilen Yeni Zelanda'nın geleneksel Haka dansı duygusal anlar yaşattı. Bir düğünde sergilenen Yeni Zelanda yerlisi Maori...
video

Motosikletli Maganda Polisin Üzerine Sürüp Kaçtı

Fatih'te Haşim İşcan Alt Geçidi'nde uygulama yapan polis ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan motosikletli, aracını polislerin üzerine sürüp kaçtı. İstanbul'da motosikletli maganda polisin üzerine sürüp kaçtı... İstanbul'un...