Ana Sayfa Genel Daha Önce Böyle Bir Kiralama Hizmeti Görmediniz: Kiralık Koca!

Daha Önce Böyle Bir Kiralama Hizmeti Görmediniz: Kiralık Koca!

Günümüzde bazı şeyleri satın almak yerine kiralama yoluna gitmek çok yaygın, ancak kiralık koca gibi kiralama hizmeti görmediğinize eminiz.

Parayla aile, sevgi, dostluk veya arkadaşlık satın almanız mümkün değil, ancak parasını vererek sanki bunlar varmış gibi yapmanız mümkün. Japonya ilginç haberlerle gündem olmayı çok seven bir ülke, tabiri caiz ise dünyanın en acayip haberlerinin başkenti. Şimdi de Ishii Yuichi isimli bir Japon erkek ve onun şirketi gündemde, gündemde olmasının sebebi ise 100’den fazla karısının ve çocuğunun olması! Bu nasıl mümkün olabilir diye düşünebilirsiniz, çok basit bir açıklaması var aslında: Kiralık koca.

Nasıl Başladı?

Japonya, nesilden nesle aktarılan çok güçlü gelenekleriyle bildiğimiz bir ülke. Ancak düğününüze gelecek ebeveynleriniz yoksa veya aileniz mezuniyet töreninize gelemeyecek kadar uzakta yaşıyorsa ne olacak? Ya da çocuğunuzun babası sizden uzaktan bir hayatı tercih ettiyse, ama siz çocuğunuzun okul konserine anne ve baba olarak katılmak istiyorsanız?

İnsanlar Neden İhtiyaç Duyuyor?

Ishii Yuichi, ülkesinde binlerce insanın kendilerinden beklenileni gerçekleştirme konusunda başarılı olamadığını fark etti. Böylece günün birinde yaratıcı bir fikirler çıkageldi, eğer özel gününde yanında olacak bir ailen yoksa kolayı var… Neden bir tane kiralamıyorsun? Saçma gibi görünen bu fikir binlerce insan tarafından gayet makul bulundu ve kabul edildi

Uzun Bir Yolculuğun Başlangıcı

Her şey Yuichi’nin bir arkadaşı sayesinde başladı: “Her şey babası olmadığı için okulda zorbalığa maruz kalan 12 yaşında bir kız çocuğunun babası rolünü oynamamla başladı, bu iş için annesi beni resmen kiralamıştı. O günden sonra kız çocuğunun babası gibi davranmaya başladım. Kız çocuğunun tanıdığı tek gerçek babası bendim.”

Yuichi açıklamalarına devam ediyor, “Eğer müşteri benim gerçek kimliğimi açıklamak istemezse ben rolümü sonsuza kadar oynayabilirim. Mezuniyet törenine katılırım, düğününde gelini damada teslim ederim, hatta büyükbaba bile olabilirim.”

100’den Fazla Aile…

Yuichi, “Bu durum kulağa çok sahte gibi gelebilir, ancak bir babaya sahip olmak kız çocuğunun zorbalığa uğramasının önüne geçiyorsa, onun kendine güvenli bir kadın olarak yetişmesine yardımcı oluyorsa buna değdiğini düşünüyorum.”

Yuichi her müşterisine ilk sorduğu sorunun “Bir yalanı devam ettirmeye hazır mısın?” diye sorduğunu söylüyor ve bunun şirket politikası olduğunu belirtiyor. Bu işe başladığından bu yana Yuichi pek çok defa birilerinin babası ya da birilerinin kocası rolünü oynamış, tahminlerine göre şu anda 100’den fazla eşi var.

Yalan mı Yoksa Çözüm Mü? Soru Bu!

Müşteriler çok farklı roller isteyebiliyor. Bazen kadınlar Ishii Yuichi’den çok farklı rolleri canlandırmasını isteyebiliyor. Her müşterinin benzersiz talepleri ve ihtiyaçları oluyor. Yuichi müşterisinin isteğine göre yeri geldiğinde nazik, maceracı, romantik veya utangaç bir erkeği canlandırabiliyor. Öyle ki Yuichi birkaç defa damat rolü bile yapmış, ailesinin evlenmesi yönünde çok baskı yaptığı kadınları sahte evliliklerle bu baskıdan kurtarmış. Devamı nasıl geldi bilmiyoruz, ama ne demişti Yuichi, bir yalanı yaşamaya hazır mısın? Siz hazırsanız o da hazır.

Sadece Koca veya Baba Değil…

Tek seçenek koca veya baba gibi bir aile üyesi kiralamak değil. Düğününde kendisi hakkında konuşacak arkadaş bulamayanların yardımına da Yuichi koşuyor. Çok utangaç arkadaşlara sahip olan bir müşteri Yuichi’ye düğününde bir konuşma yapıp yapamayacağını sormuş, Yuichi gerçek bir arkadaş gibi hazırladığı kibar, eğlenceli ve samimi konuşmayı müşterisinin düğününde yapmış. Sonuç mükemmel.

Çok Farklı Hizmetler Almanız Mümkün

Mesela “sabah aramaları” diye bir hizmeti satın alabilirsiniz. Ailesini kaybeden bir kadın, “sabahları beni hep onlar uyandırırdı, sabah ilk duyduğum ses onların olurdu. Ancak onlar gittiğinden beri bu ritüeli çok özlüyorum” şeklinde konuşuyor ve Yuichi’yi bu işi yapması için kiralıyor. Artık her sabah Yuichi tarafından aranarak uyandırılıyor. Yuichi, “bu kulağa çok saçma bir istek gibi görünebilir, ancak bu insanların buna ihtiyacı var” diyor.

“Like” Hizmeti

Yuichi bu işini içine girdikçe müşterilerin isteklerinin bir sonu olmadığını görmüş. Öyle ki çok meşgul olduğu için arkadaşlarıyla vakit geçiremeyen bir kişi Facebook’a ve diğer sosyal medya mecralarına yüklemek için fotoğraf çektirebileceği arkadaş aradığını söylemiş. İnsanların beğeneceği ve bana “like” getirecek fotoğraflar olmasını istiyorum diye eklemeyi de ihmal etmemiş. Yukarıda gördüğünüz üzere Yuichi bu isteği de geri çevirmemiş, müşteri de yapılan yorumları okuyarak, verilen like’lara bakarak mutlu olmuştur sanırız.

Eğer İnsanların İhtiyacı Buysa, Buna Değer

Hepimiz birbirimizden oldukça farklı bireyleriz, herkesin kendi kuralları, inançları ve beklentileri var. Bazı insanlar sahip olmadıkları hayat hikayelerini bizzat kendileri yazmak isteyebilirler, eğer tercih ettikleri yollar geleneksel yollardan çok farklıysa bu onları yargılamamızı gerektirmez. Eğer mutluluğu bu şekilde buluyorlarsa belki yapmamız gereken bizim de onlar adına mutlu olmamızdır. Eğer bir ihtiyacınızı, hayatınızda eksik olan bir parçayı bu şekilde tamamlamak istiyorsanız bu sadece sizin bileceğiniz bir şey, sizi mutlu ediyorsa emin olun buna değer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

Enkaz Altında İletişime Geçen ‘Azize’ 17 Saat Sonra Kurtarıldı

Kurtarma Ekiplerinin Enkaz Altında İletişime Geçtiği ‘Azize’ 17 Saat Sonra Kurtarıldı Elazığ’daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü “Azize” isimli kadın, enkaz altından 17 saat sonra...
video

Elazığ’da Çok Şiddetli Deprem!..

AFAD, Elazığ'da meydana gelen depremde 22 kişinin hayatını kaybettiğini, 1030 kişinin yaralandığını açıkladı. Bölgede saat 10.00 itibarıyla büyüklüğü 4'ün üzerinde 12 deprem meydana geldiği,...
video

Çin’in Wuhan Şehrinde Yaşayan Türk, Wuhan’da Olanları Anlattı!

Tüm dünyayı tehdit eden Corona virüsü salgınının yayıldığı Çin'in Wuhan şehrinde yaşayan bir Türk, orada olanları anlattı. Corona Virüsünün Yayıldığı Çin'in Wuhan Şehrinde Yaşayan Türk,...
video

Şehirden Kaçmaya Çalışırken Kendisiyle Yüzleşmek

Marie Opron yönetmenliğinde ve Miyu Productions çatısı altında hayata geçirilen "Le Silence de la rue" kent yaşamının boğuculuğundan kaçmaya çalışan bir karakteri merkeze alıyor. Şehirden...

16 Yıldır Postaları Teslim Etmeyen Postacı: ‘Çok Zahmetliydi’

16 Yıl Boyunca Hiç Posta Teslimatı Yapmayan Japon Postacı: “Çok Zahmetliydi”... Japonya’da tam 16 yıl boyunca hiç dağıtım yapmadığı ortaya çıkan postacı, onları teslim...