Ana Sayfa Teknoloji Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Ülkemizde her yaştan kullanıcı sayısının en fazla olduğu sosyal ağ Facebook sayfanızı kalıcı olarak kapatmak istediğinizde ne yapmalısınız?

Sistem üzerinde çok net bir şekilde gözükmese de ve kullanıcılara doğrudan bir bağlantı sunulmasa da Facebook üzerinden hesabınızı birkaç dakikada silebilirsiniz.

Facebook hesabını silmek isteyen bir kullanıcı Facebook hesabını nasıl siler?

Hesabınızı silmeden önce Facebook’taki paylaşımlarınızın bir kopyasını indirmek isteyebilirsiniz. Çünkü hesabınız silindikten sonra, hesabınıza eklediğiniz hiçbir şeyi geri getiremezsiniz.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

 1. ADIM: Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan simgesine tıklayın.
 2. ADIM: ‘Ayarlar’a tıklayın.
 3. ADIM: Sol sütundaki ‘Facebook Bilgilerin’e tıklayın.
 4. ADIM: ‘Hesabını ve Bilgilerini Sil’e ve ardından ‘Hesabımı Sil’e tıklayın.
 5. ADIM: Şifrenizi girin, ‘Devam’a ve ardından ‘Hesabı Sil’e tıklayın.

Hesabınızı silme işlemini başlatmanızın üzerinden henüz 30 gün geçmediyse işlemi iptal edebilirsiniz. 30 günden sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve bilgilerinizi geri getiremezsiniz.

Paylaştığınız her şeyin silinmesi, silme işleminin başlamasından itibaren 90 güne kadar sürebilir. Bu bilgiler silinirken, Facebook’u kullanan diğer kişiler bunlara erişemez.

Hesabınızı silme işlemini iptal etmek isterseniz ise izleyeceğiniz yol da çok basit:

 1. ADIM: Hesabınızı sildikten sonraki 30 gün içerisinde Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. ADIM: Silme İşlemini İptal Et’e tıklayın.

Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Silerseniz Ne Olur?

Hesabımı sil işlemini yaptıktan ve 30 gün geçtikten sonra kalıcı olarak hesabını silinirse neler olur:

 • Hesabınızı yeniden etkinleştiremezsiniz.
 • Profiliniz, fotoğraflarınız, gönderileriniz, videolarınız ve eklediğiniz diğer her şey kalıcı olarak silinir. Eklediğiniz hiçbir şeyi geri getiremezsiniz.
 • Facebook Messenger’ı kullanamazsınız.
 • Spotify veya Pinterest gibi Facebook hesabınızla kaydolmuş olabileceğiniz diğer uygulamalar için Facebook Girişini kullanamazsınız.
 • Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler hesabınızı silmenizin ardından arkadaşlarınıza görünmeye devam edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

Kızını Okula Her Gün Böyle Gönderiyor

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Halit Çalış, ilkokul öğrencisi kızını, başıboş köpeklere karşı 'köpeksavar' adını verdiği arıcı kıyafeti giydirip, okula gönderiyor.  İlçeye bağlı Topraktepe Köyü Çalışlar Mahallesinde...

7500 Yaşında Anadolu Kadını Görenleri Şaşırtıyor! Neredeyse Günümüzden Farksız…

Bilim insanları, Cebelitarık'ta bulunan 7500 yıllık bir kafatasını yeniden modelleme yöntemiyle Neolitik dönem kadınının yüzünü yeniden canlandırdı. Kafatası bulunan kadının Anadolu'dan gelmiş olabileceği belirtiliyor. Bilim...
video

Kadın, Şiddet Gördüğü Erkek Arkadaşının Elinden Nasıl Kurtarıldı?

Yaptığı akıllıca plan sayesinde şiddet gördüğü erkek arkadaşının elinden kurtarıldı Şiddet gören kadın, günlerdir kendisini rehin alan erkek arkadaşından kurtulmak için son bir gayretle beraber...
video

Duygulandıracak: ‘Abi Bana Bunu Alır Mısın?’

Duygularınıza Hakim Olmakta Zorlanacağınız Bir Sosyal Deney... Bu sosyal deneyimizde bir çoğumuzun başına gelebilecek veya gelmiş olan bir konu. Küçük kardeşinin isteklerini karşılayamayan bir abi...

Cem Yılmaz Şoke Oldu! ‘Reynmen Yeğenim Değil!’

Reynmen lakaplı Youtuber Yusuf Aktaş şöhretle tanıştığı ilk günlerde Cem Yılmaz'ın akrabası olduğunu iddia etmişti. Peki, Cem Yılmaz bu iddialarla ilgili ne dedi? Cem Yılmaz...