Ana Sayfa Teknoloji Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Ülkemizde her yaştan kullanıcı sayısının en fazla olduğu sosyal ağ Facebook sayfanızı kalıcı olarak kapatmak istediğinizde ne yapmalısınız?

Sistem üzerinde çok net bir şekilde gözükmese de ve kullanıcılara doğrudan bir bağlantı sunulmasa da Facebook üzerinden hesabınızı birkaç dakikada silebilirsiniz.

Facebook hesabını silmek isteyen bir kullanıcı Facebook hesabını nasıl siler?

Hesabınızı silmeden önce Facebook’taki paylaşımlarınızın bir kopyasını indirmek isteyebilirsiniz. Çünkü hesabınız silindikten sonra, hesabınıza eklediğiniz hiçbir şeyi geri getiremezsiniz.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

 1. ADIM: Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan simgesine tıklayın.
 2. ADIM: ‘Ayarlar’a tıklayın.
 3. ADIM: Sol sütundaki ‘Facebook Bilgilerin’e tıklayın.
 4. ADIM: ‘Hesabını ve Bilgilerini Sil’e ve ardından ‘Hesabımı Sil’e tıklayın.
 5. ADIM: Şifrenizi girin, ‘Devam’a ve ardından ‘Hesabı Sil’e tıklayın.

Hesabınızı silme işlemini başlatmanızın üzerinden henüz 30 gün geçmediyse işlemi iptal edebilirsiniz. 30 günden sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve bilgilerinizi geri getiremezsiniz.

Paylaştığınız her şeyin silinmesi, silme işleminin başlamasından itibaren 90 güne kadar sürebilir. Bu bilgiler silinirken, Facebook’u kullanan diğer kişiler bunlara erişemez.

Hesabınızı silme işlemini iptal etmek isterseniz ise izleyeceğiniz yol da çok basit:

 1. ADIM: Hesabınızı sildikten sonraki 30 gün içerisinde Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. ADIM: Silme İşlemini İptal Et’e tıklayın.

Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Silerseniz Ne Olur?

Hesabımı sil işlemini yaptıktan ve 30 gün geçtikten sonra kalıcı olarak hesabını silinirse neler olur:

 • Hesabınızı yeniden etkinleştiremezsiniz.
 • Profiliniz, fotoğraflarınız, gönderileriniz, videolarınız ve eklediğiniz diğer her şey kalıcı olarak silinir. Eklediğiniz hiçbir şeyi geri getiremezsiniz.
 • Facebook Messenger’ı kullanamazsınız.
 • Spotify veya Pinterest gibi Facebook hesabınızla kaydolmuş olabileceğiniz diğer uygulamalar için Facebook Girişini kullanamazsınız.
 • Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler hesabınızı silmenizin ardından arkadaşlarınıza görünmeye devam edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

video

Akülü Sandalye Almak İçin Trafik Işıklarında Su Satan Engelli Sürpriz

Akülü Sandalye Alabilmek İçin Trafik Işıklarında Su Satan Engelli Adama Yardım Elini Uzatan Güzel İnsanlar! Trafik ışıklarında duran araçlara su satan ve kazandığı parayı da...
video

Defne Samyeli’den Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya Aşkına Yorum!

Defne Samyeli sessizliğini bozdu... Cem Yılmaz - Serenay Sarıkaya aşkına ilk yorum... Atina kaçamağı ile belgelenen Serenay Sarıkaya - Cem Yılmaz ilişkisine eski sevgili...
video

Okulda ‘Yalan Haber’ Eğitimine Başlandı

Almanya'da bir okulda "yalan haber" eğitimine başlandı... Çocuklar küçük yaşta internetteki yalan içerikleri ayırt etmeyi öğreniyor. Bir araştırmaya göre, ülkede her 10 öğrenciden yalnızca biri...
video

Gelini Ağlatan Müthiş Haka Dansı Performansı…

Aaliya ve Benjamin Armstrong'un düğünlerinde, Benjamin'in sağdıçları tarafından organize edilen Yeni Zelanda'nın geleneksel Haka dansı duygusal anlar yaşattı. Bir düğünde sergilenen Yeni Zelanda yerlisi Maori...
video

Motosikletli Maganda Polisin Üzerine Sürüp Kaçtı

Fatih'te Haşim İşcan Alt Geçidi'nde uygulama yapan polis ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan motosikletli, aracını polislerin üzerine sürüp kaçtı. İstanbul'da motosikletli maganda polisin üzerine sürüp kaçtı... İstanbul'un...