Ana Sayfa Galeri Gucci, Armine Harutyunyan İle Geleneksel Güzellik Anlayışına Meydan Okuyor

Gucci, Armine Harutyunyan İle Geleneksel Güzellik Anlayışına Meydan Okuyor

Gucci’nin 2019 yılında seçtiği 23 yaşındaki yeni modeli Armine Harutyunyan, uzun ve kalın kaşları, uzun burnu ve saçlarıyla dikkat çekiyor.

Geleneksel modellik anlayışının son bulduğu uzun zamandır kendini belli ediyordu. Büyük firmalar artık defilelerinde ve reklam yüzü olarak klasik güzellik anlayışından uzak mankenleri tercih ediyorlar. Moda dünyasına damgasını vuran bu anlayış Gucci’nin son reklam yüzü Armine Harutyunyan ile devam ediyor.

Milano Moda Haftası kapsamında Gucci’nin düzenlediği defilede podyuma çıkan Armine Harutyunyan, sıfır makyajla ve geleneksel modellik anlayışından meydan okuyan yüz hatlarıyla tüm modellerden daha fazla dikkat çekti. Birçok modelin hayallerini süsleyen Gucci defilesinde podyuma çıkan model aynı zamanda bir sanatçı ve grafik tasarımcı. İşte Gucci’nin defilesinde boy göstermesiyle bir anda gündeme oturan Armine Harutyunyan hakkında merak edilenler.

Kısa bir süre önce sona eren Milano Moda Haftası kapsamında Gucci’nin düzenlediği defilede genç bir model podyuma çıktı ve tüm dikkatleri üzerine çekti.

23 yaşındaki Armine Harutyunyan, tabiri caiz ise defiledeki diğer tüm modelleri gölgede bıraktı. Yüzünde neredeyse sıfır makyaj olan genç modelin, özellikle yüz hatları geleneksel modellik anlayışından çok farklıydı.

Kusursuz olmayan güzelliğiyle podyuma çıkan ve büyük ilgi çeken Armine Harutyunyan, bu yıl Gucci firmasının tanıtım yüzü olarak görev yapacak.


Gucci genç modelin fotoğraflarını kurumsal hesaplarından paylaşmaya devam ediyor.


Firmanın bu kadar radikal bir karar alıp moda dünyasının yerleşik kalıplarına meydan okumasının altında, benzerine ‘sıfır beden’ modellere karşı ortaya çıkan ve giderek yayılan “bedensel pozitivizm” akımında rastlanan bir fikir var.

Firma, ürünlerinin daha fazla akılda kalması için, kendisi de daha fazla dikkat çeken Armine Harutyunyan ile çalışmayı tercih etmiş.

Ayrıca, güzellik konusunda geçerli olan ayrımcılığa da bir başkaldırı niteliğinde bu tercih.

Üstelik Armine Harutyunyan firmanın bu yıl için seçtiği tek tanıtım yüzü değil. Tıpkı onun gibi klasik model anlayışına uymayan ama estetiksiz ve makyajsız halleriyle çok çekici görünen kadın ve erkek modeller firmanın kampanyalarında görev alacak.

 Milano Moda Haftası’nda birçok meslektaşının hayallerini süsleyen firmanın defilesine çıkan Harutyunyan sadece bir model değil aynı zamanda bir sanatçı.

Yerevan’da dünyaya gelen Armine Harutyunyan’ın dedesi Khachatur Azizyan da ülkesinin önde gelen sanatçılarından biri. Armine de onun izinden gitti ama dedesi gibi ressam olmak yerine illüstratör ve grafik tasarımcı olmayı tercih etti. Genç modelin annesi ise bir doktor.


Armine Gucci tebrübesi hakkında şöyle konuşuyor: ‘Yeterince komik, hiç düşünmediğim kadar gerçek bir rüya gibiydi.  “Her şey en beklenmedik şekilde ve akla gelebilecek en beklenmedik yerde oldu.”

Harutyunyan, “En sevdiğim grubun konseri için Berlin’deydim ve bir sabah şehrin etrafında dolaşırken fotoğrafımı çekmek ve iletişim kurmak isteyen bir moda izcisi tarafından durduruldum. Bir ay sonra aynı kişi, bana fotoğrafımın Gucci‘ye gönderildiğini ve gösterilerinde yürüyüş için beni seçimlerde görmek istediklerini söyledi. Açıkçası, hislerim karışıktı, çünkü hem sevindim hem de kafam karıştı. Çok sevdiğim bir markanın parçası olduğuma inanamadım. Alessandro Michele, Gucci’nin yaratıcı direktörlüğüne atandığından beri vizyonu ve fikirleri hem ilham verdi hem de çağdaş moda sahnesine çok daha fazla hayran kalmamı sağladı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

video

Kemanıyla Hayvan Sesleri Çıkaran Müzisyen

Daha önce bir kemandan kuş, inek, fil vb. seslerin çıktığına şahit oldunuz mu? Sebastiaan Kulwanowski isimli youtuber ve kemancı çektiği videoyla izleyenleri kendine hayran...

Çok Akıllı Olmanıza Rağmen Zengin Olamamanızın Sebebi Ne?

Bir çocuğun gelecekte başarılı olmasının, doğuştan gelen zekasına bağlı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz. Yeni bir araştırma, kişiliğin başarı üzerinde IQ'dan daha büyük bir etkisi...

Görünmezlik Pelerini Gerçek Oluyor!

Kanadalı bir kamuflaj şirketi, Harry Potter'ın görünmezlik pelerinini gerçeğe dönüştürmek için büyük adımlar atıyor. Hogwarts'tan İnanılmaz Aile'ye görünmez olma fantezisi yüzyıllardır eğlencemizin bir parçası...
video

Acun Ilıcalı’ya Canlı Yayında Şeyma Subaşı’dan Mesaj

Kendi kanalının canlı yayına konuk olan Acun Ilıcalı program esnasında telefonunda bir video izlettiği anlarda Şeyma Subaşı'ndan gelen mesaj ifşa oldu. Subaşı'nın mesajında Ilıcalı...

Araştırmalara Göre Çok Düşünmek Ömrü Kısaltabiliyor 

Harvard Tıp Fakültesi'nde yapılan bir çalışmaya göre çok düşünmenin sağlığa zararlı etkileri olabiliyor, hatta ömrü kısaltabiliyor. Ayrıca fazla düşünmek, bazı hastalıklara da neden olabiliyor. İnsan,...