Ana Sayfa Genel İllaki Sosyal Medya Fenomenine Rastlayacağınız 7 Mekan

İllaki Sosyal Medya Fenomenine Rastlayacağınız 7 Mekan

İnternette kolay kolay bulamayacağınız bir rehberle karşınızdayız. Dolmuşa binen fenomenlerin, inmeden edemedikleri durakları aktarıyoruz. İleride çevirme var, çömelin: Fantastik bir yolculuğa çıkıyoruz.

Herkese neredeyse eşit fırsatlar sunan, her insanın kendi içeriklerini üreterek adını duyurabildiği bir yer internet. Artık buna öylesine alıştık ki, gerçekten ilgi çekici bir yer ya da olay gördüğümüzde, gazetecilerden önce sosyal medya fenomenlerini arar olduk.

Instagram, YouTube sayesinde hiç konuşmadığımız kavramları öğreniyor, hiç görmediğimiz yerlere gitmiş kadar oluyoruz. Dünyanın en popüler içerik tarzı olan video bloglar, artık hayatımızın önemli bir parçası haline geldiler.

Yanlış anlaşılmasın, sosyal medya fenomenlerinin yaptıkları işleri yermiyoruz. Sadece artık suyu çıkmış, tadı kaçmış içeriklerin sayısı fazlasıyla artmaya başladı. Bunun en büyük nedeni, popüler olan bir konuyu herkesin ele alıp aktarması.

Türkiye’nin Fenomen Durakları haritasını. İşte gitmeden görmekten beter (ya da görmüş kadar) olduğumuz yerler:

Çiğköfteci Ali Usta:

Hayır, artık limon istemiyoruz. Zira ali usta yeterince ekşidi, rahat bırakın da adam işini yapsın, seveni varsa gidip yemeğini yesin.

Midyeci Ahmet:

Fast-food Türkiye’de doğsa midye ile dünyaya açılırdık. Denizden babası çıksa yiyenlerin, yemese bile Instagram’dan hikayesini paylaşanların mekanı…

Tostçu Erol:

Can boğazdan gelir, biliyoruz. Nitekim sabır kaşar peyniri gibi erimez, yine de tükenir. Çiğköftesi, tostu, midyesi bu kadar yeter, devam edelim.

Cihangir, Nişantaşı, Bebek, Arnavutköy, Etiler… 

İyi ki toplu taşıma seferleri var, yoksa nerede o kadar v-log çekilebilir ki. Sizi biraz da İstanbul’un arka sokaklarını göstermeye davet ediyoruz.

Doğu Ekspresi:

Normalde 24 saat civarı süren Ankara-Kars arası bu destansı tren yolcuğu, rötarlarıyla 30 saate kadar çıkabiliyor. Bunu bilen kişi sayısı, doğu ekspresine binenlerden fazla. Her kış mevsimi, her seferin en az iki kabininde bir fenomen ya da blogger görme garantisiyle bilet satsalar yer var.

Türkiye’nin Maldivleri, fenomenlerin yazlığı Salda Gölü:

Tamam, gerçekten de eşi benzeri yok böyle değerlerimizin. Bir rivayete göre sahilde rastgele bir yeri kazarsanız mikrofon, selfie çubuğu ve hatta kırık tripodlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Adana:

Çünkü şırdan, Sıfır Bir ve kavurucu sıcaklar. Seni seviyoruz Adana, ama gerçekten tanınmaya ihtiyacın var.

Peki sizin aklınızda kalan, artık internette görmekten sıkıldığınız yerler var mı? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

Kızını Okula Her Gün Böyle Gönderiyor

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Halit Çalış, ilkokul öğrencisi kızını, başıboş köpeklere karşı 'köpeksavar' adını verdiği arıcı kıyafeti giydirip, okula gönderiyor.  İlçeye bağlı Topraktepe Köyü Çalışlar Mahallesinde...

7500 Yaşında Anadolu Kadını Görenleri Şaşırtıyor! Neredeyse Günümüzden Farksız…

Bilim insanları, Cebelitarık'ta bulunan 7500 yıllık bir kafatasını yeniden modelleme yöntemiyle Neolitik dönem kadınının yüzünü yeniden canlandırdı. Kafatası bulunan kadının Anadolu'dan gelmiş olabileceği belirtiliyor. Bilim...
video

Kadın, Şiddet Gördüğü Erkek Arkadaşının Elinden Nasıl Kurtarıldı?

Yaptığı akıllıca plan sayesinde şiddet gördüğü erkek arkadaşının elinden kurtarıldı Şiddet gören kadın, günlerdir kendisini rehin alan erkek arkadaşından kurtulmak için son bir gayretle beraber...
video

Duygulandıracak: ‘Abi Bana Bunu Alır Mısın?’

Duygularınıza Hakim Olmakta Zorlanacağınız Bir Sosyal Deney... Bu sosyal deneyimizde bir çoğumuzun başına gelebilecek veya gelmiş olan bir konu. Küçük kardeşinin isteklerini karşılayamayan bir abi...

Cem Yılmaz Şoke Oldu! ‘Reynmen Yeğenim Değil!’

Reynmen lakaplı Youtuber Yusuf Aktaş şöhretle tanıştığı ilk günlerde Cem Yılmaz'ın akrabası olduğunu iddia etmişti. Peki, Cem Yılmaz bu iddialarla ilgili ne dedi? Cem Yılmaz...