Ana Sayfa Galeri İllüstrasyonda İlk Gördüğünüz Hayvan Hangisi?

İllüstrasyonda İlk Gördüğünüz Hayvan Hangisi?

Uzmanlar, bilinçaltının tüm beğendiğiniz ve beğenmediğiniz şeyleri, inançlarınızı ve korkularınızı, anılarınızı ve becerilerinizi tutan bir depolama birimi gibi çalıştığını, hatırlamasanız bile gördüğünüz ve deneyimlediğiniz her şeyden inşa edilmiş olduğunu söylüyor.

Bilinçaltımızla ilgili ilginç olan bir diğer şey ise bilinçli davranışlarımızla doğrudan bağlantılı olması. Bu durumda gözleriniz tam resmi görüyor ancak beyniniz ilk önce kişisel olarak size göre olanı seçiyor.

Şimdi aşağıdaki illüstrasyonda ilk gördüğünüz hayvan hangisi? İlk gördüğünüz hayvanla ilgili açıklamayı içeriğin devamında bulabilirsiniz.

İlgi çekici kişilik testleri yapan Bright Side ekibi de toplam 10 hayvanın yer aldığı bu illüstrasyon üzerinden bir test hazırlamış. Kendileri bunun sadece eğlenceli bir test olduğunu ve bu yüzden çok da ciddiye almamanız gerektiğini söylüyor.

1. Zebra

Gördüğün ilk hayvan zebra ise, komik, etkili ve karizmatik kelimeler seçen bir kişiliğe yakın olabilirsin. Çok aktif ve spontansın. İnsanlar seni daima takip ediyor. İletişim becerilerin mükemmele yakın ve çok iyi bir satış elemanı olabilirsin. Ama genelde aynı şeyi tekrar tekrar yapmak zorunda kalırsan sıkılırsın ve hayatında her zaman yeni bir şeye ihtiyaç duyarsın.

2. Kedi

Fazla konuşmayı sevmeyen biri olabilirsin. Hata bazı insanlar utangaç olduğunu düşünebilir. Bunun sebebi ise hareketin ortasında olmak yerine uzaktan izlemeyi ve gördüğün şeyleri analiz etmeyi tercih etmen. Çevrendeki insanların senin hakkında ne düşündüğünü umursamıyorsun ve başkalarının da bu şekilde davranmasını istiyorsun. Sen kendi kurallarını koyan ve yönetensin. Bağımsızlığına düşkünsün.

3. Ördek

%100 iyimser bir yapıya sahipsin ve kesinlikle hiçbir şey seni hayal kırıklığına uğratamaz. Bir bardak senin için yarı dolu ya da yarı boş değil, her zaman taşmıştır. Anda yaşıyorsun ve hayatı test etmeyi, denemeyi seviyorsun. Yeni yerler keşfetmekten, yeni beceriler öğrenmekten zevk alıyorsun ve merakının kesinlikle bir sınırı yok.

4. Koala

Sakın ve soğuk kanlı bir yapıdasın. Çok kibar, duyarlı, özenli ve düşünceli birisin. Tüm arkadaşların tam anlamıyla sadece bir telefon kadar uzakta olduğunu biliyorlar. Kalabalık ortamları sevmiyorsun. Güzel bir filmle ya da iyi bir kitapla sessiz zaman geçirmek senin için daha cazip. Başkalarına yardım etme konusunda fedakarsın ve çoğu zaman bunu karşılıksız yapıyorsun.

5. Fil

Samimi birisin ve etrafındaki her şeyi çok fazla ciddiye alıyorsun. Sadık, sorumlu bir kişiliğe sahipsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız her zaman size güvenebilirler. Yardıma ihtiyaçları olursa, tam olarak kiminle konuşacaklarını bilirler. Her nasıl yapıyorsan bir sorunu çözmenin mutlaka bir yolunu buluyorsun. Sen sadece iyi bir dinleyici değilsin, yenilmez bir problem çözücüsün. Ailen ve arkadaşların her zaman ilk önceliğindir ve ancak etrafındaki insanlar kendini iyi hissettiğinde sen de kendini iyi hissedebiliyorsun.

6. Ayı

Mantıklı, muhafazakar ve geleneksel bir yapıda olabilirsin. Birtakım değerlere sahipsin ve hayatını bunlara göre inşa ediyorsun. Sessiz ve gözlemcisin, gürültülü ortamlardan ya da yoğun yerlerden hoşlanmıyorsun. Daima uyum arayışı içindesin. Çok hassas, düşünceli ve diplomatik birisin. Spontan kararlar kesinlikle tarzın değil.

7. Zürafa

Sosyal bir kelebek gibisin. Herhangi bir gruba, ortama, yere kolayca uyum sağlayabiliyorsun ve göz açıp kapayıncaya kadar oranın ilgi odağı haline gelebiliyorsun. Konuşmayı seviyorsun. Her ne kadar kesinlikle hiçbir şey sizi üzemez gibi görünse de, çok hassassın. Arkadaşlarına sadıksın ve aynı şeyi onlardan bekliyorsun. Rutini sevmiyorsun ve işini ya da hobilerini sık sık değiştirme ihtimalin çok yüksek.

8. Tavşan

Çok yaratıcı, enerji dolu ve bulaşıcı bir şekilde mutlusun. Nereye gidersen git, gittiğin yere daima kahkaha ve neşe taşıyorsun. İnsanlar seninle arkadaş olmak istiyor. İyi bir mizah anlayışınız var bu insanların ilgisini de beraberinde getiriyor. Bazı insanlar senin zaman zaman sığı düşündüğünü düşünebilir, ama bu gerçeklerden çok uzak. Empatik bir yapın var. Ama bazen bu seni yorabiliyor.

9. Aslan

Doğuştan liderlik becerileri yüksek biri olabilirsin. Ortak bir hedefe ulaşmak için insanları seni takip etmeye nasıl ikna edeceğini iyi biliyorsun, ancak bazen baskın olma eğilimin olabilir ve bu seni zor dönemlere sokabilir. Herhangi bir zorluktan ya da güçlükten korkmuyorsun, aslında onlardan hoşlanıyorsun. Çünkü neler başarabileceğini görebilmen ve zafer duygusunu yaşaman için sana bir fırsat veriyorlar. Aşırı derecede rekabetçisin ve iyi stratejik becerilere sahipsin.

10. Baykuş

Kendi başınıza çalışmayı tercih eden, analitik ve derin düşünen bir insansın. Sessiz zaman geçirmekten hoşlanıyorsun ve sosyal ortamlarda kendini rahat hissetmiyorsun. Her şeyin iyi organize edilmiş olmasını seviyor ve doğru sırayla gerçekleşmesini istiyorsun. Yaşana kaotik durumlar seni rahatsız ediyor. Mükemmeliyetçisin ve bazen diğerlerinden de aynı şeyi bekliyorsun. Özellikle sosyal olmamanıza rağmen, insanlar inanılmaz zekanız ve espri yeteneğiniz nedeniyle sizinle iletişim kurmaktan zevk alıyorlar.

brightside.me

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

Bu 12 Şeyi Yapabilen İnsan Sayısı Çok Az! Kolaysa Siz Yapın…

İnsan, gücü her şeye yeten bir canlı değil, birçok şeyi yapabilme kabiliyeti yok, bilime göre dünya üzerinde bazı şeyleri yapabilen insan sayısı çok çok...
video

YouTuber Danla Bilic’ten İtiraf: Alkol Bağımlısıyım

Fenomen Danla Bilic'ten itiraf: Alkol bağımlısı oldum ve bir erkeği dövmek için tahrik ettim... Instagram'da en çok takip edilen YouTuberlar arasında yer alan Danla Bilic'ten...
video

Engelli Genci Streçfilme Sarıp İşkence ve Taciz Ettiler

Engelli genci streçfilme sarıp işkence ve taciz etmişler.   Show TV özel haberine göre; İzmir-Konak'da birlikte çalıştıkları %50 engelli olan genci streçfilme sararak hakaret edip, şiddet...
video

‘Bu Anons Böyle Olmaz’ın Şiveli Anonsu

Zabıta görevlisinin araç sahibine yaptığı anonsu beğenmeyen Rizeli, mikrofonu eline alıp şivesiyle uyarıda bulundu. Rize’nin Fındıklı ilçesindeki belediye hoparlörlerinden, şaka amaçlı anons yapıldı. Zabıta personeli,...