Ana Sayfa Genel Kan Parası Almak İçin Yaptığı Plan Canına Mal Oldu

Kan Parası Almak İçin Yaptığı Plan Canına Mal Oldu

Erzurum’da, hükümlü kadrosunda çalıştığı iş yerinden çıkarılmamak için sırtına yastık bağlayarak kendisini vurdurduğu iddia edilen Zafer Kuzu’nun davalı olduğu hasmından kan parası almak için planladığı ortaya çıktı. Kuzu’nun ölümüyle sonuçlanan planda, tabancayı ateşleyen Fatih Y. hakkında, ‘olası kastla kasten öldürme’ suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istendi.

Olay, 30 Haziran günü Yakutiye ilçesi Muratpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Sırtından pompalı tüfekle vurulan Zafer Kuzu(24) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cinayetin ardından gözaltına alınan Fatih Y. (18) ifadesinde, Zafer Kuzu’nun bir iş yerinde hükümlü kadrosunda çalıştığını ve işten çıkarılacağını düşündüğünü söyledi. İşten çıkarılmamak için hastaneye yatıp, rapor almak istediğini ve bu nedenle plan yaptıklarını anlattı.

Plan gereği arkadaşını, sırtına 2 yastık bağladıktan sonra vurduğunu ifade eden Fatih Y. tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Olay sırasında Fatih Y.’nin beraberinde bulunan yaşı 18’den küçük olan F.Y.T. ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

“Zafer’in Sırtına 2 yastık bağladık”

Soruşturmayı yürüten savcılık, iddianameyi tamamlayarak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. İddianamede Fatih Y.’nin ifadesine de yer verildi. Zafer Kuzu’nun olay öncesi bir iş yerinde hükümlü kadrosunda çalıştığını, işten çıkarılacağını ve çıkarılmamak için hastaneye yatıp rapor alması gerektiğini söylediğini yineleyen Fatih Y. ifadesinin devamında,

“Zafer, onu silahla vurarak yaralamamız gerektiğini, bu şekilde rapor alabileceğini söyledi. Kabul etmedik. Ancak kendisi ısrarla bu konuyu gündeme getirdi. Olay günü de akşam saatlerinde bu konuyu gündeme getirdi. Sonra yanımızdan ayrıldı. Kısa süre sonra da av tüfeği ile geri geldi. F.Y.T. ile birlikte, iki yastığı Zafer’in sırtına iple bağladık. Silahı elime aldım. Zafer sırtını döndü.” dedi.

Yaklaşık 10 -15 metreden yastıkların olduğu bölgeye bir el ateş ettiğini söyleyen Fatih Y. “Zafer herhangi bir şey söylemeden yere yığıldı. Korkuyla silahı kanepenin altına koydum. Zafer’i, çatı katından indirdikten sonra yaklaşık 100 metre ileride bulunan boş bir alana taşıdık. Zafer’in başında iken yoldan geçen bir aracı durdurup, şoförün telefonundan 112’yi aradık. Ambulansın geç geleceğini düşünerek, pikabın önüne koyup hastaneye götürdük” diye konuştu.

Gerçek ortaya çıktı

İddianamede şüphelinin ifadesinde yalan söylediği de ortaya çıktı. Savcılık, iddianamede Zafer Kuzu hakkında denetimli serbestlik müdürlükleri ile infaz bürolarında kayıt ve kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama kararı olmadığını belirledi. Kuzu’nun iş yerinde denetimli serbestlik kapsamında çalışmadığını, işten çıkarılma durumu bulunmadığını da tespit etti.

Suçu hasmına atıp kan parası almak istemiş

Şüphelilerin çelişkili ifadeler verdikleri vurgulanan iddianamede, “Zafer Kuzu’nun sırtına yastık bağlayarak vurulmasındaki gerçeğin kan parası almak olduğu ortaya çıktı.İddianamede şöyle denildi:

“Failler çelişkinin giderilmesi amacıyla tekrar alınan ifadelerinde, Zafer’i yaraladıktan sonra beraber hastaneye götüreceklerini, hastanede Zafer’i, C.A.’nın vurduğunu söyleyerek ve hastanede kargaşa çıkararak, C.A.’dan kan parası almayı planladıklarını söyledi. Bu hususta yapılan araştırmada Zafer Kuzu ile C.A. arasında, ‘yaralama, hakaret ve tehdit’ suçundan davanın devam ettiği, C.A. da bilgi sahibi olarak alınan ifadesinde, Zafer’in daha önceden kendisini tehdit ederek haraç istediğini, bu sebeple aralarında olayın meydana geldiğini, yargılamalarının devam ettiğini, Fatih Y.’nin dedesi S.Y.’nin yanına gelerek, Zafer’in kendisini yaralayarak suçu üstüne atıp kan parası almaya çalışacağını anlattı. Hem UYAP kayıtlarından hem de C.A.’nın ifadelerinden faillerin kan parası almak amacı ile Zafer’i yaralamak istedikleri ancak Zafer Kuzu’nun öldüğü anlaşılmıştır.”

Olası kast var

İddianamede; Fatih Y.’nin 10-15 metre gibi kısa bir mesafeden ateş ettiği, bu mesafeden kişinin öleceğini tahmin edebileceği bildirilerek, sanığın olası kast ile hareket ettiği ifade edildi. ‘Olası kastla kasten öldürme’ suçunda 20 yıldan 25 yıla kadar hapsi istenen Fatih Y.’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Suça sürüklenen çocuk F.Y.T.’nin dosyası ise ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

Babalar Ve Kızları Bale Dersinde

Dans etmeyi öğrenen çocuklar çok güzel ancak çocukları ile dans etmeyi öğrenen bir grup baba çok daha güzel. Bu yeni video babaların neden bale...

Minik Fare Yaşlı Adama Yardım Ediyor

İngiltere'de 72 yaşındaki emekli bir adam küçük bir farenin aletlerini topladığını fark etti ancak kimse ona inanmadı. Bu yüzden olanları kaydetmeye karar verdi ve...
video

Bayrampaşa’da Güpegündüz Gerçekleşen Banka Soygununu Vatandaş Çelme Takarak Durdurdu!

İstanbul Bayrampaşa'da gün ortasında bir banka soyuldu. Soyguncu kaçmaya çalışırken çevredekiler tarafından yakalandı. O anlarda kameralar da kayıttaydı. 24 yaşındaki soyguncu gözaltına alındı. Bayrampaşa’da bir...
video

Virajı Dönemeyen Otomobil, TIR’ı Köprüden Attı

Slovenya’da viraja hızlı giren otomobil, sağ şeritteki TIR’a çarptı. Çarpmanın etkisiyle yağmurdan ıslanmış yolda kontrolden çıkan TIR, yan yatarak köprüden aşağıda düştü. Otomobil ve...
video

Evlenmeden Önce Partnerinizin Makyajsız Halini Görün!

İnternette moda olan değişim makyajları adeta kadınları reaksiyona uğratıyor. Dünyanın konuştuğu makyaj videosu.   Evlenmemiş ve henüz evlenme aşamasında olan erkeklere uyarımızdır: Partnerinizin makyajsız halinini görmeden...