Elektrikli Su Bisikleti: Manta5

0
1045

Bisiklet hem bir spor hem bir hobi. Milyonlarca insanı peşinden koşturan bisiklet sevdası, Manta5 ile su üzerinde de devam ettirebiliyor.

Adına ister su bisikleti diyelim, ister deniz bisikleti, Manta5 “hydrofoil” teknolojisi ile su üzerinde hareket eden bir çeşit deniz aracı.

Hydrofoil teknolojisini ileriye hareketi kaldırma kuvvetine dönüştüren bir çeşit kanat sistemi olarak tanımlayabiliriz. Manta5 elektrikli bisikletin de önde ve arkada kaldırma kuvveti oluşturan kanat takımları bulunuyor.

[reklam]

Arka kanat bölgesinde bulunan pervane elektrik motorundan ve pedaldan gelen güçle dönüyor ve ileriye hareketi sağlıyor. Yani normal elektrikli bisikletlere benzer şekilde pedal destekli bir elektrik motoru bulunuyor.

Pervanenin ileriye ittirdiği bisikleti kanatları yukarıya kaldırıyor ve su üzerinde dengeli bir şekilde sürüşe imkân sağlıyor.

Bisikletin üzerindeki 400W elektrik motoru istendiğinde pedal desteği olmadan çok sessiz bir şekilde çalışabiliyor. Karbon fiber ağırlıklı malzemeden üretilen bisiklet hafif olması sayesinde su üzerinde daha rahat hareket ediyor.

[reklam]

 

İşte O Muhteşem Bisiklet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz