Ana Sayfa Genel Sosyal Medyadaki Çiftlerin Gerçekten Mutsuz Olduğunu Gösteren Araştırma

Sosyal Medyadaki Çiftlerin Gerçekten Mutsuz Olduğunu Gösteren Araştırma

Sosyal Medyada Sık Paylaşım Yapan Çiftlerin Mutsuz Olduğunu Gösteren Araştırma

İnternet hayatımıza girdiği andan itibaren pek çok şeyi değiştirdi. Özellikle son yıllarda sosyal medya kanallarının yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte alışkanlıklarımız bile değişti. Mesela şu an en büyük alışkanlıklarımızdan biri Instagram.

Hepimiz mutlaka gün içerisinde birçok kez Instagram’da dolaşıyoruz, birbirinden mutlu çiftleri gördüğümüzde ise gözümüzden adeta kalpler çıkıyor belki birçoğumuz onlara ve ilişkilerine özeniyoruz. Ancak yapılan bir araştırmaya göre çiftlerin sosyal medyada yarattıkları bu mükemmellik algısı gerçek değil. “Nasıl yani?” diyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Sosyal medyada sık sık romantik pozlar paylaşan çiftlere pek çok kişi özeniyor. Onları gördükçe içimiz ısınıyor, hayallere dalıyoruz. Ancak yapılan bir araştırma, sosyal medyada sık sık paylaşım yapan çiftlerin göründükleri kadar mutlu olmadıklarını gösteriyor.

108 çiftin katılımıyla gerçekleşen çalışmada herkes iki hafta boyunca çevrimiçi bir anket doldurdu. Ankette, fotoğraflar, duvar yazıları, yorumlar ve durum güncellemeleri dahil olmak üzere Facebook’taki etkinliklerinin yanı sıra ilişkiler hakkındaki o anki duygularını ve düşüncelerini bildirdiler.

Sonuçlara göre ise katılımcıların ilişkileriyle ilgili sorun yaşadıkları günlerde, ilişkilerine dair daha fazla paylaşım yaptığı belirlendi. Araştırmanın sonucunda; ilişkilerini daha görünür kılmaya çalışanların eşlerinin duyguları hakkında daha güvensiz hissettikleri ortaya çıktı.

Bu sonuç, ilişki uzmanı Nikki Goldstein tarafından da desteklendi. Goldstein’e göre, sosyal medyada sık paylaşım yapan çiftlerin çoğu büyük problemlerle boğuşuyor.

Goldstein’e göre sosyal medyada sık sık paylaşım yapan çiftler, kendi aralarında güvensizlik problemi yaşıyorlar ve bu nedenle başkaları tarafından ilişkilerinin onaylanmasını istiyorlar. Paylaşımlarına gelen beğeniler ve yorumlar ise onlar için onaylanma niteliği taşıyor.

Elbette ilişkinizle ilgili paylaşım sınırını belirlemenizin bir ölçüsü yok. Çok fazla paylaşım yapıyor ya da romantik hayatınızla ilgili sessiz kalmayı tercih ediyor olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

Behzat Ç.’den İkinci Sezon Müjdesi

Uzun bir aranın ardından BluTV özel yapımı olarak geri dönen efsane dizi Behzat Ç.’nin birinci sezonu dün yayınlanan sezon finaliyle sona erdi.  ‘Behzat Ç.: Bir...

Samsung’dan Kadına ve Çocuğa Şiddet İçeren Dizilere Reklam Yok!

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Marka & Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımıcısı Barış Gökpınar, "Bazı dizi ve programların kadınlara ve çocuklara şiddeti senaryo ve formatlarının...
video

Çukur’un Yamaç’ından Metin Akpınar Taklidi: Atilla Matilla!

Çukur 3. sezonu izleyici ile buluştu. Yamaç rolündeki Aras Bulut İynemli'nin akıl hastanesindeki sahneleri   Dizide akıl hastanesi sahnelerinden birinde Metin Akpınar ve Zeki Alasya'nın...

Selfie’ye Rakip Geliyor! Slofie…

Akıllı telefonların vazgeçilmezi olan selfie çekimlerine yeni bir rakip geliyor. iPhone 11 ön kamerasıyla birlikte kullanıcılara sunulan slofie için Apple marka başvurusu yaptı. Apple'ın geçen...
video

Korkmadan İzleyebilene 1.300 Dolar Ödül Var…

ABD'de korku filmi yarışması: 13 Stephen King filmini korkmadan izleyebilene para ödülü.... ABD'de bir televizyon ağı, Stephen King'in sinemaya uyarlanan en korkunç 13 eserini...