Ana Sayfa Genel Üniversiteye Hazırlık Gazetesi: 'Kariyer Yolunda ÜNİVERSİTE'

Üniversiteye Hazırlık Gazetesi: ‘Kariyer Yolunda ÜNİVERSİTE’

Üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak haftalık bir gazete olan “Kariyer Yolunda ÜNİVERSİTE” yayım hayatına başladı.

Haftalık olarak yayımlanan “Kariyer Yolunda ÜNİVERSİTE” gazetesinde, öğrencilerin hayatlarındaki en cazibeli ve zorlu geçişlerden biri olan liseden üniversiteye geçiş̧ döneminde onlara bilgi ve motivasyonu bir arada vermek için yola çıkmış bir destek materyali niteliğinde.

Yoğun bir sınava hazırlık döneminde öğrencilere destek vermek amacı taşıyan gazete, öğrencilerin hem beğenip okurken bilgi edinip eğlenebilecekleri hem de ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir formatta hazırlanmış. “Kariyer Yolunda ÜNİVERSİTE”, başarılı bir kariyer planlaması için öğrencilere yardımcı olmak, bilgilendirmek, vizyon kazandırmak, motive etmek ve biraz da eğlendirmek hedefinde.

“Kariyer Yolunda ÜNİVERSİTE”, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin, bu hazırlık sürecini nasıl yönetecekleri, nasıl verimli çalışacakları, etkili öğrenme yöntemlerinin neler olduğunu öğrenebilecekleri bir gazete.

Gazetede, pratik ders notlarından, TYT-AYT sınavlarına dair bilgilere, üniversiteler ve bölümler hakkında bilgilerden mesleki tercihler için geleceğin mesleklerinin derinlemesine anlatımına, genel kültür için dünya ve Türk yazarların ya da ünlülerin portrelerinden eğitime yönelik teknolojik telefon uygulamalarının tanıtımına, zekâ sorularından bul-yerleştir bulmacasına kadar çok farklı içeriklerle öğrenciye destek vermeye çalışıyor.

“Kariyer Yolunda ÜNİVERSİTE”; “Gazetemizin her bir sayfası, sınava hazırlık sürecini olabildiğince eğlenceli hâle getirmek, öğrenme disiplinine katkıda bulunmak, azimle çalışmayı hayatınızın bir parçası yapabilmek ve sizleri ezberden uzaklaştırmak gayeleri etrafında hazırlanıyor. Öğrencilerin sıkılmadan çalışabilmeleri için rehberlik etmeyi, bir yandan yeni bilgiler öğrenmelerini sağlarken, bir yandan da motive etmeyi amaçlıyoruz.” diyor. Ayrıca gazetenin, danışmanlık ve editörlüğü, akademisyen ve üniversiteye hazırlık alanında uzman bir kadro tarafından yürütülüyor.

Haftalık olarak yayımlanan “Kariyer Yolunda ÜNİVERSİTE” gazetesi yıllık abonelik imkânı da sunmaktadır. Yıllık abone olacak tüm öğrencilere abonelik ücretinin indirimli olmasının yanı sıra üniversiteye hazırlık kitap seti hediye ediyor.

Abone olmak ve eğitimle ilgili tüm haberlerini takip etmek için gazetesinin web sitesi www.kariyeryolunda.com ‘u ziyaret edebilir, D&R’lardan satın alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da oku

video

Kendisini Takip Eden Tacizciyi Zekasıyla Atlattan Küçük Kız

Rusya'da bir kişinin kendisini takip ettiğini fark eden küçük kız, apartmana girdiği sırada adamı tuzağa düşürerek tacizden kurtuldu. O anlar kameraya saniye saniye kaydedildi. Küçük...
video

‘Telefonları Bırakın Sinemaya Gidin!’ Reklamı

Telefonları Bırakın Sinema Deneyimi Büyük Ekranda Yaşanır...  Joint sinema şirketi Vue için hazırlanan reklam filminde küçük ekranlara bakarak saatlerini harcayan insanlara dikkat çekerek telefondan uzaklaşın...

Domates, Biber ve Salatalık İle Yüzde 15 Zehirleniyoruz

Bülent Şık isimli gıda mühendisi, Türkiye'de en çok tüketilen sebzeleri araştırdı. Mühendis; domates, biber ve salatalık üzerinde yaptığı incelemelerde bu besinlerin yüzde 15'inin kullanılması...

İBB’den Açık Veri Portalı: Evde Kaç Kişiyiz? Kişi Başı Doğal Gaz Tüketimi?

Evde Kaç Kişiyiz: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Halka Açtığı Veriyle Doğan Görselleştirme İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehre dair birçok verinin yer aldığı Açık Veri Portalı'nı hizmete sunarken...
video

-20 Derece Havada Doğada Bulduğu Kediyi Sahiplenen Adam

-20 Derece Havada Doğada Bulduğu Kediyi Sahiplenen Adamın Kaydettiği Muazzam Görüntüler! 31 yaşındaki Max Adams, çıktığı doğa yürüyüşü sırasında bir kedi sesi duydu. Sese doğru...