Yolda Bulduğu Kediyle Dünya Turu Yaptı

0
72

İskoçyalı Dean Nicholson, geçen yıl monoton hayatından bunaldığı için işinden istifa edip tek başına bisikletiyle dünya turuna çıkmaya karar verdi. Turuna İskoçya’dan başlayan Dean, Bosna’ya geldiğinde onu sevimli bir dostu bekliyordu…

 

Nicholson, 8 farklı ülkeyi bisikletle gezdikten sonra rotada sıradaki ülke Bosnak Hersek’e geçti. Burada aklının ucuna bile gelmeyecek bir olayla karşılaştı.

Bisikletiyle yüksek sarp bir tepeye tırmanırken umutsuz bir miyav sesi duydu. Açlıktan ölmek üzere olan yavru kediyi besledikten sonra onu tekrar sokağa bırakmaya kıyamadı. Kedi güçlenene kadar onu bisikletinin ön sepetinde taşımaya karar verdi.

Nicholson, yalnız başlayan yolculuğuna dahil olan kediye “Nala” adını verdi. Aradan 4 hafta geçti ve bisikletli gezgin Nala’ya çok alıştığını fark etti ve onu sahiplenmeye karar verdi. Dünya turuna Nala’yla devam edecekti.

Dünyayı bir kediyle dolaşmaya karar veren Nicholson, bisikletine ek bir ekipman daha ekleyerek Nala’ya özel bir yer yaptı. Hatta birlikte gezebilmeleri için sevimli kediye pasaport dahi çıkarttı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz